Srpen 2014

Veterina a pak piknik

6. srpna 2014 v 23:24 Naše toulky
Ve včerejším článku jsem poprosila o komentář k přípravku Manuka, škoda že nikdo z vás bohužel žádné zkušenosti neměl. Dnes ráno jsme totiž s Johnym byli ve svém revíru, kde ujdeme cca tak 4 km, ovšem dnes se Johnymu nikam nechtělo, což se mi po pravdě nikdy nestalo. Po chvíli jsem pochopila, že to asi nebude z lenosti, ale z toho exemu, ze kterého mu začínala téct krev. Dostala strach a po příchodu domů jsem zavolala raději veterináře, který mi řekl ať přijedeme, co nejdříve. Oběd jsem nedovařila a hned jela s Johnym k veterinářovi, ten nám doporučil Manuku vysadit a píchnul chudinkovi pejskovi injekci proti parazitům. V pátek tam jedem znovu na kontrolu, tak snad se to zlepší.

Když jsme se vraceli z veteriny byli již čtyři hodiny, tak jsme se zastavili na jedné louce a udělali si piknik. Bylo to skvělé a uklidňující.

Trochu pozměněné plány

5. srpna 2014 v 23:15 Naše toulky
Trochu pozměněné plány, to přesně vystihuje nadpis dnešního článku na včerejšek i na dnešek jsme měli hodě věcí naplánovaných, ale nakonec všechno dopadlo úplně jinak, než jsme původně chtěli.

http://www.speedbar.cz/ckpool/rogalo/2011/Cerna_hora_s_rogalem_a_prvni_termiky/10cernahorakrkonose.jpg
-
-
-
-
-
-
Pondělí 4.8.
Jak jsem již psala v předešlém článku na dnešek byla naplánována Sněžka. Kvůli špatnému počasí jsme ji tedy odložili na další den. (Ne, že by se mi příčilo jít na Sněžku, když je tak ošklivo. Spíše mi vadilo, že bude špatný výhled.) Místo Sněžky jsme tedy vyrazili s Johnym na Černou horu, která je skoro naproti. Cesta byla velmi zapeklitá, protože všude byly uzavírky a místo jedné hodiny jsme na cestě strávili rovnou dvě. Nakonec jsme šťastně dorazili ke kabinové lanovce. Měla jsem celkem strach, jestli Johny zvládne cestu lanovkou, ale jak se ukázalo Johny si jízdu lanovkou přímo užíval. Když jsme vystoupili zamířili jsme hned po naučné stezce k rašeliništím, kde to bylo opravdu moc krásné. Chudák Johny si zaměnil rašelinu s trávou, takže když se vyškrábal zpět k nám byl celý mokrý, tak snad nenastydne.

Úterý 5.8
Dnes jsme měli ještě s jednou kamarádkou naplánovaný výlet na Medvědín bez pejska, ale protože mi ho bylo líto nechat doma tak jsem výlet zrušila a místo toho jsem odjela do Vrchlabí si vyřídit nějaké věci, sešla jsem se tam také s kamarádkou Inkou, která mi pro Johnyho přivezla spray na jeho exem, který má chudák na nohou.
Odpoledne jsem měla namířeno do Strážného, ale někde jsem špatně odbočila a jela jsem úplně někam jinam, kde jsem v životě nebyla. Nicméně tam bylo moc hezky a určitě se tam ještě někdy vypravím.

Pochmurný den s hezkým koncem

4. srpna 2014 v 6:30 Naše toulky
http://kregion.cz/dataimagesbig/hotel-hromovka.jpg
-
-
-
-

Ze všeho nejdříve bych vám chtěla poděkovat za vaše milé komentáře, které mě velmi potěšily a povzbudily mě napsat další článek z mého "prostého" života. Včera sice ráno svítilo sluníčko pak se u nás, ale obloha zatáhla a až do pozdního odpoledne bylo pod mrakem a pršelo, sem tam někdy zaburácel hrom. Celý den jsem tedy strávila odpočinkově doma. K večeru se ale vyjasnilo, takže jsem s pejskem vyrazila do hor- dnes na Hromovku. Na Hromovce to mám opravdu ráda, od známých jsem si ještě vypůjčila na procházku fenku Týnu, aby si to Johny víc užil a šlo se. Nejdříve jsme šli po cestě nad Horalkou a pak zatočili do lesa, to již začala padat mlha a celý les byl jako zahalený bílým šálem- přesně jak to mám ráda. Sem tam jsem vkročila pod nějaký ten smrček sebrat hříbek, aby bylo alespoň něco na zítřejší smaženici, ale nasbírala jsem sotva půl tašky. Nakonec jsme s pejskama vyšli nahoru po Mechové pěšině, kde byl nádherný výhled na celé Krkonoše a Labskou přehradu, která odrážela světlo zapadajícího slunce. Zkrátka nádhera, ještě teď mě mrzí, že jsem si s sebou nevzala foťák, abych vám to ukázala. Po procházce jsem se stavila na Hromovce na Borůvkové knedlíky, které jsou podle mě nejlepší na světě a pak šup domů. Dnes mě totiž čeká výlet na Sněžku, takže mi držte palce, abych se tam vyškrábala.Mrkající

Vítejte na mém blogu!

3. srpna 2014 v 11:49 Ostatní
-
-
-
-
-
-
-

Tímto článkem konečně rozjíždím svůj blog!
Uvažovala jsem hodně o tvorbě blogu již hodně dlouho a nakonec jsem se rozhodla, že by nemohlo být špatné se s někým podělit o své myšlenky a pocity. Celý blog mi pomohla vytvořit moje velká kamárádka Anča z Prahy a já musím přiznat, že se jí opravdu povedl. (šlo jí to tak rychle, že jsem ani nestíhala sledovat, co všechno do toho počítače ťuká a natahuje Smějící se ) S vymýšlením názvu to bylo o mnoho složitější- přemýšlely jsme nad ním celé hodiny a hodiny, než se nám něco kloudného podařilo vymyslet- www.toulkypokrkonosich.blog.cz je poněkud delší název, ale za to výstižný, já totiž pocházím z Krkonoš a často i ráda se po nich toulám se svým věrným psím přítelem Johnym. A o tom vlastně bude náš blog o
toulkách přírodou a zážitcích, které tam prožíváme. To, že bydlím v horách neznamená však, že si nerada vyrazím do města na trh nebo na nějaký ten nákup hadříků. Včera jsme zrovna byly s Ančou a ještě jednou kamarádkou na pouti v Hostinném. Kromě různých atrakcích tam byli i různé malé krámky se šperky a hadříky- nic se mi tam, ale nelíbilo. Tak snad příště.